O nas

Ludzie i zwierzęta Brandysówki

Andrzej Brandys</h3 class=”bigger-h3″>

Mąż Wandy, właściciel Brandysówki, pierworodny śp. Danuty Brandys. W Dolinie spędził kawał dziecięctwa. Stanowi metaforyczny fundament Brandysówki (albo, jak niektórzy wolą, spiritus movens:), jest główną sprężyną prac konstrukcyjnych i remontowych. Chociaż działa głownie za kulisami, to właśnie dzięki niemu Brandysówka wciąż stoi, gdzie stoi.

 

Wanda Brandys</h3 class=”bigger-h3″>

Żona Andrzeja i gospodyni Brandysówki. Dowodzi pionem działalności bieżącej. Zajmuje się, między innymi, przyjmowaniem rezerwacji, dbaniem o schronisko, aprowizacją oraz przygotowywaniem powszechnie znanych i chwalonych posiłków domowych. W wolnych chwilach jeździ konno.

Andrzej Brandys, Wanda Brandys, Puma, gospodarze Brandysówki

Marek Kajtek Bobas Brandys</h3 class=”bigger-h3″>

Syn Andrzeja i Wandy. Zajmuje się wszystkim. Doktor nauk medycznych, miłośnik koszykówki i dźwigania ciężarów.

Jacek Brandys</h3 class=”bigger-h3″>

Syn Andrzeja i Wandy. W Brandysówce pomaga tylko przy specjalnych okazjach, ponieważ na co dzień pochłania Go prowadzenie firmy BrandysAuto. Lubi piwo.

 

Puma</h3 class=”bigger-h3″>

Czarna, 10-letnia labradorka, niesłychanie przyjazna i cierpliwa. Charakteryzuje się siwą bródką, upodabniającą ją do mistrza wschodnich sztuk walki.

 

Foka</h3 class=”bigger-h3″>

Czarna, mająca 5 lat, labradorka. Podobnie jak Puma, Foka jest niebywale przyjazna. Rozbrykana miłośniczka aportowania i kąpieli zdrowotnych w potoku Będkówka.

 

Genius loci</h3 class=”bigger-h3″>

Opisać nie sposób, trzeba sprawdzić samemu…

Victor</h3 class=”bigger-h3″>

Młody osiołek, którego imię wzięło się od daty narodzin – 11 listopada. Często zaczepia Pioruna i podgryza go w ogon. Jest to osioł rasy nubijskiej, co znaczy, że jego przodkowie pochodzą z okolic Egiptu i Sudanu.

 

Piorun</h3 class=”bigger-h3″>

Gniady konik huculski o szlachetnym charakterze i rysach. Wielki (dosłownie i w przenośni) przyjaciel Victora.

Zobacz, co znajdziesz w naszej atrakcyjnej ofercie

Przejdź do oferty